Meniu

„Healing and Education trought the Arts“ (HEART) programa lopšelyje-darželyje

Heart ( pagal angl.Healing and Education Through the Arts)- tai įvairias meno rūšis integruojanti psichosocialinė programa vaikams. Pasitelkiant skirtingas meno formas, siekiama jiems padėti geriau suprasti emocijas ir padrąsinti apie jas kalbėti. Atsparumo stiprinimas prasideda, kai vaikas žodžiais ar pasitelkdamas menus gali dalintis savo išgyvenimais, dalyvaujant atjaučiančiam ir palaikančiam suaugusiajam. Programos tikslas- padėti vaikui įveikti emocinę atskirtį, sukurti tvarius santykius su bendraamžiais. Ši programa padės vaikui ugdyti pasitikėjimą savimi, jaustis saugesniam bei sustiprinti norą domėtis ir mokytis naujų dalykų. Heart gali būti naudinga kaip menu grįstas kūrybiškas mokymosi metodas, interaktyviai ir smagiai lavinant įvairius įgūdžius nuo matematikos ar istorijos iki užduočių turinčių vaikų žodyną.

Naudodamasis Heart programa grupės vadovas nesiekia išmokyti vaikų piešti, dainuoti ar šokti, nevertina jų kūrybos pažymiais. Užsiėmimų metu vyksmas svarbesnis už konkretų rezultatą-piešinį, dainą ar šokį. Esmė-procesas, o ne rezultatas. Vaikai įtraukiami į taisyklių susikūrimo procesą, kurios dažnai būna ir jų namuose. Pirmoji taisyklė „ Visi čia sukurti meno kūriniai yra geri“. Kiekvienu užsiėmimu vaikai atlieka vieną užduotį ir keletą atsipalaidavimo ir savireguliacijos pratimų.

Šią programą taikome priešmokyklinėje „Raidelių“ grupėje.  Vaikai ugdo kognityvinius, emocinius ir socialinius įgūdžius. Menas skatina asmens saviraišką, kūrybą, ugdo meistriškumo jausmą, įdėdami daug pastangų, skatinami pasiektų tikslą, atsikratyti įtampos ir nerimo susitelkdami į prasmingą veiklą. Visose Heart programos užduotyse įtraukti pramogos elementai, kad vaikams jas atlikti būtų smagu. Galima piešti, tapyti, lipdyti, gaminti lėles, vaidinti, pasakoti istorijas, dainuoti, šokti ir daryti tai vien dėl pramogos.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pelėdžiukas“
Įstaigos kodas 190526613
A. s. LT 36 7300 0100 7799 9727
AB „Swedbank“
Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė — Florina Varkalienė
Darbininkų g. 30, LT-78350 Šiauliai
Tel. +370 607 81796
El. p. peledziukas@smail.lt
Darbo dienomis nuo 7.00 iki 18.00 val.
2024 © Šiaulių l-d „Pelėdžiukas“
Versija neįgaliesiems