STEAM veikla „Mažieji inžinieriai kviečia į atradimų laboratoriją „Spalvos““

Vasario 26 d. „Raidelių“  ir „Smalsučių“ gr. vaikams atviras veiklą vedė Šiaulių Ragainės progimnazijos mokiniai ir jų mokytoja.  Vaikai stebėjo sodos ir acto reakciją, iš anksto bandydami nuspėti, kas nutiks. Nuspalvino apskritimą, padalintą į 9 lygias dalis,  trimis pagrindinėmis spalvomis (mėlyna, žalia, raudona), jį pritvirtino prie „varikliukų“ ir dėjo laidelius su maitinimo šaltiniu, kuris suko apskritimą. Taip pat prieš sukant vaikai bandė atspėti, kokia bus spalva, kai nuspalvintas stebuklingas apskritimas suksis.  Atliko eksperimentą mėgintuvėliuose. Vaikai su pipetėmis įsipylė 1  paprasto vandens, 2 saldaus vandens, 3 sodos, 4 acto. Ir bandė atspėti, nudažydami lape nupieštus mėgintuvėlius, kokiomis spalvomis nusidažys vanduo skirtingame mėgintuvėlyje,  kai į jį  įlašino raudonojo kopūsto nuoviro. Tada viską atliko praktiškai – į visus mėgintuvėlius įlašino mėlynojo kopūsto nuoviro.  Spėjo, kokiomis spalvomis nusidažė vanduo. Veiklos metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, įtvirtino žinias fiksuodami, mokėsi jas analizuoti, daryti išvadas. Sustiprėjo vaikų pažinimo bei matematiniai įgūdžiai.